אבנר , חיים מאיר

בן הזקונים של בלה וחנוך הכהן, נולד ביום י"ח בתמוז תשי"ז (17.7.1957) למשפחה חרדית בירושלים. חיים החל את לימודיו בתלמוד-תורה "שילה" בירושלים וסיים את חוק לימודיו בישיבת הגר"א בחיפה. אף שהיו בנים למשפחה חרדית, התגייסו הוא ושני אחיו לצה"ל ושירתו שירות חובה מלא.

חיים מאיר גויס לצה"ל בתחילת מאי 1975 והוצב בחיל-החימוש. הוא עבר קורס נהיגה, קורס נהגי זחל"ם וקורס נהגי גוררים. שלוש שנות שירותו עברו עליו בלא אירועים מיוחדים. חיים הועלה לדרגת סמל, וכשהשתחרר הוענקה לו תעודת שחרור ובה צוינה התנהגותו כטובה מאוד. הערכת מפקדיו עליו הייתה, כי "גילה נכונות ורצון, מילא תפקידיו לשביעות רצון מפקדיו".

בתחילת מאי 1978 שוחרר חיים מהשירות הסדיר והוצב לשירות מילואים ביחידת חיל החימוש. מעולם לא ניסה להשתחרר משירות מילואים כלשהו. הוא היה חייל מסור וממושמע וביצע את המוטל עליו במסירות, אחריות ונאמנות. נתגלו בו תכונות נעלות של ענווה, נימוסים ומתן כבוד לזולת.

ביום י"ז באדר תשמ"ה (10.3.1985), נפל סמל חיים בקרב בלבנון במסגרת מלחמת שלום הגליל והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ושני אחים.

משפחתו הנציחה את שמו בהקמת ספריות תורניות בישיבות ובבתי מדרש, ביסוד קרן גמילות חסדים, בכינון חוג ללימודי תורה ובהצבת לוח לזכרו בבית-המדרש "אור החיים". עץ לזכרו ניטע ביער המגינים. לזכרו, ולזכר אחד-עשר מחבריו שנפלו יחד עמו, הוקם גלעד ליד מקום נופלם. בבסיס של חיל החימוש, שממנו יצאו לדרכם האחרונה, ניטע גן על-שם חיים וחבריו.